logo_domanskyblock.jpg
DomanSKYblock


Roky: 2016 2017 2018 2019


leden únor březen duben květen červen červenec srpen Pozdně letní změny. září říjen listopad


rok 2019
listopad - november

Web update, listopad - november 2019.

Tento měsíc bohužel nikdo nedosáhl na prefix designer, je mi líto. Dosáhl by na to celkem snadno polokio, který ale tu krajinu už celé měsíce ne a ne dokončit. A to má prosím jako člen admin týmu fly. Jak někdo dostane fly a prefix, že se dotyčnému bude mnohem líp stavět, výsledkem je obvykle nedokončený ostrov. Mimochodem, pro focení polokiova ostrova jsem musel přes WE smazat obří stínící megastavbu nad tím a přitom mi spadnul server, když jsem zabral moc. Kdybych si měl takhle hrát s každým ostrovem na focení, tak z toho asi zešedivím. Trochu zamrzelo smazání původního ostrova TwoLimes, který vypadal i v nedokončeném stavu velmi dobře a byl jsem zvědavý, co z něj bude. Ale i nová stavba TwoLimes vypadá dobře. Přibylo několik nových menších, ale velmi nadějných ostrovů, uvidíme příští měsíc. Jinak co nového na serveru? Hráč Xay_CZ se postaral o podzimní výzdobu spawnu, promýšlím stále nový portál, ale narážím na nedostatek inspirace ohledně stavby. Na serveru proběhlo velké mazání dlouhodobě opuštěných ostrovů. Ano, i těch, které jsou na webu. Pokud jste dlouho nebyli a nyní marně hledáte svůj ostrov, pak je to kvůli tomu. Server má na hostingu fakaheda všeho všudy 10 GB na všechno, chlívečků pro ostrovy je něco přes 1000 a mapa se už nesmí zvětšovat, proto se budou ostrovy na které jejich majitelé dlouhodobě kašlou, prostě mazat. Když jsem u toho mazání. Chat na stránkách serveru domanskyblock koncem roku přestane fungovat. Firma která tyto návštěvní knihy provozuje, ukončí jejich provoz, pouvažuju, co místo toho. Stejně budu muset přejít s webem někam jinam, hosting na fakahedě přestává stačit a webzdarma je plný už nějaký ten rok. Že jste si ani nevšimli, že je náš web na třech různých serverech? Ovšem nezávidím si, až to budu převádět na jiný hosting. Přepisovat tolik odkazů, ach.

Pokusy o převod serveru na 1.14.4 neustále naráží na nové a nové problémy. Hlavní potíže se povedlo vyřešit, tedy jistý dobrý člověk, který nechce být jmenován - ten samý, který vytvořil plugin customteleport, nám zdarma převedl důležité pluginy na 1.14.4. Ale bohužel, nástupce pluginu Askyblock, nazývaný Bskyblock, neboli Bentobox, je stále spíše ve stavu rané bety a zdaleka nemá možnosti "starého" dobrého Askyblocku. To s tím Bentoboxem je značně matoucí, že? Bentobox je v podstatě nadřazený plugin, který řídí podřízené addony. Bskyblock je pak jen addonem Bentoboxu. Kromě Bskyblocku totiž tvůrce Tastybento vytvořil hromadu dalších addonů a chce je mít evidentně pěkně v kupě v jednom adresáři. Ovšem pro server admina, který jeho pluginy/addony používá, tím vzniká značné zmatení. Povedlo se mi vyřešit i většinu hlavních problémů převodu na 1.14.4. Potvory, objevující se v počtu větším než malém, přímo na serverovém spawnu, nemožnost na spawnu používat nášlapné desky command blocky a veškerý redstone, nutnost používat místo "starých" schematics "nové a lepší" blueprinty, potíže s převodem ostrovů na správné majitele, protože autor nevím proč změnil systém ukládání těchto dat a je potřeba to složitě převádět pomocí konvertoru, který ze záhadných důvodů půlku ostrovů jednoduše nepřevede a proto pokud zadáte /is, objevíte se nad nějakým, už existujícím ostrovem, o kterém plugin neví. Scházející nastavení configu Bskyblock, díky čemu nemůžu server nastavit jak potřebuju. Defaultní blueprint, který se bůhvíproč postaví spolu s mým uživatelským ostrovem, po zadání příkazu /is, takže default ostrov přednastavený v pluginu, "sedí" mému vlastnímu ostrovu na stromě a další a další problémy. Nejhorší je ovšem GIGANTICKÁ nevyladěnost verze 1.14.4, která z neznámých důvodů neuvěřitelně zatíží procesor, prostým načítáním chunků. Je dost pravěpodobné, že bych převod snad zvládnul a časem všechno vyladil, jako jsem to udělal kdysi po založení serveru. Ovšem to jsem na to nebyl sám jako dnes a to kvantum práce a problémů s převodem spojených, mě celkem silně odrazuje. Vím o pár serverech na 1.14.4 a rozhodně si nad 1.14 nevýskají. Jestli nebude lepší počkat na 1.15. Ale pokud na tom dělali stejní lidi, jako na technicky silně nepovedené 1.14, pak nás potěš pánbů.

Poslední dva měsíce jsem také s velkými obavami sledoval slabou návštěvnost serveru. Kdysi jsem sebevědomě napsal, že tento server si nové hráče vždycky najde, i kdyby přišel o všechny. Už si to nemyslím. Tento rok jsem pozoroval VELKÉ výkyvy v obvyklém vzoru. Server běží už 4. rokem a tak jsem z praxe stačil odpozorovat, které období roku má jakou návštěvnost. Obecně se dá říct, že léto bylo doposud vždy průměrné, tedy skoro plný server ale nic navíc, jaro a podzim slabota a pak obrovský nával koncem roku, kdy bylo potřeba zvyšovat sloty z 20 na 32 a sotva to stačilo. Tento rok je úplně odlišný. V létě nečekaně obrovský nával, kdy jsem musel zvyšovat sloty na 32 a dokonce jsem vážně uvažoval o přechodu na origo, nebo zavedení whitelistu a s koncem léta postupný rychlý odliv. Který se ale k mému velkému překvapení nezastavil na očekávané obvyklé hodnotě 12-16 hráčů ve špičce, ale pokračoval dál strmě dolů. Stávalo se, že jsme na serveru bývali dva, nebo tři. Nikdo z admin týmu prakticky nechodil, hráči taky ne, až na pár nejvěrnějších. Dokonce už padaly návrhy na přechod serveru do "spící" fáze, tedy snížení slotů na šest a ukončení podpory. Server by jel dál, šlo by na něm hrát, dál by se platil a udržoval v chodu, ale už by to bylo jen takové demo na ukázku, bez stálých hráčů - to byl mimochodem od začátku můj záměr, se kterým jsem server zakládal. Je to trochu paradox, že na to málem došlo až po 4 letech ostrého provozu. S koncem roku se návštěvnost trochu zlepšila, takže podobné řešení není potřebné a na jaře uvidíme.

Možná se povede převést server na 1.15, jestli ti dementi z Mojangu zase všechno nepřekopou. Pro případ že by se někdo vyděsil. Wipe je pro mě zcela vyloučené, mapa zůstane původní. Osobně si myslím, že kdyby se radši věnovali vylepšování stávajících verzí a přidávání obsahu a nových kostek, udělali by líp, než neustálé chrlení nových, vzájemně neslučitelných verzí. I když samozřejmě nevím, jestli to snad není technická nutnost. Mám rád verzi 1.8.8, je podle mě nejlepší, jakou Mojang vydal. Kdysi jsem chtěl přejít na 1.12. Nebyl by to technicky větší problém, ale odradily mě nové mechaniky ohledně vesničanů a problémy ohledně kolizí. Na jistém nejmenovaném serveru mají 1.12.2, zkoušel jsem to hrát, ale dobrá třetina nově narozených vesničanů, jsou zcela bezcenní zelení. Pokud se náhodou narodí cenný bílý, tak je to ve většině případů kartograf. Já to sice vítám, je to podstatné ztížení množení vesničanů, takže hráči nedostanou vesničany tak lehce. Ale když někdy čtu chat u nás, jaké mají hráči problémy s vesničany na pohodové easy 1.8.8, můžu jim tohle udělat? Je potřeba napsat, že čím vyšší verze, tím větší problémy s upgrade. Může se stát, že na 1.16, která se už chystá (ano, už se chystá 1.16, i když 1.15 ještě ani nevydali), ani nebudeme schopni přejít. No, uvidíme. Zařídím se podle návštěvnosti a zájmu hráčů. Pokud bude návštěvnost na úrovni předchozích let, nechám to tak. Pokud bude návštěvnost na jaře chabá, asi mě to donutí pokusit se o přechod, už jen z toho důvodu, že nebude tolik lidí, které těmi manévry se serverem naštvu, protože není nic horšího, než se pokoušet dělat technika a pluginmastera na plném serveru.

polokio - je to sice už na velký obrázek, ale celé měsíce stááááááále nedokončené. mr_izi - talentovaný krajinář, s citem pro zasazení staveb
domanskyblock domanskyblock
Cyto - legenda serveru, ale nasnímat celý jeho ostrov je nemožné. Track2rack_Sarikata - to samé co Cyto. Nezbývá mi, než se pokoušet o umělecké fotky.
domanskyblock domanskyblock
Ghost_Nugget_CZ - jeden z mála ostrovů, který ještě snad zvládnu nafotit celý, tak toho musím využít. xGOOKAx a lávová věž
domanskyblock domanskyblock
SweetKiwi a jeho asijské opevněné město. Potkan a jeho opravdu propracovaná hora.
domanskyblock domanskyblock
Trpoma123, povedená stavba. MacinkaCZ, opět velmi zajímavé.
domanskyblock domanskyblock
daser2003 u tohoto ostrova se nikdy nemůžu rozhodnout, jestli už to stačí na prefix. Přijde mi to malinko chaotické. Melaire a její divoký západ.
domanskyblock domanskyblock
gutalax TwoLimes měl/a minule našlápnuto na designera. Nyní začíná od začátku, ale opět velmi povedené.
domanskyblock domanskyblock
armade143566 MrDeanlo
domanskyblock domanskyblock
Arisstath a jeho druhý, zbrusu nový ostrov. LimeAro
domanskyblock domanskyblock
The_Small_Girl Matum767
domanskyblock domanskyblock
Haafko wasteddigl
domanskyblock domanskyblock
Sys3L Lost_player
domanskyblock domanskyblock
bakulka123, jeden z nejdéle hrajících hráčů na serveru, změnil svůj ostrov od základu. AkroniXCZE
domanskyblock domanskyblock
jaro Vinnetou
domanskyblock domanskyblock
LoveOfLife gutelaxik
domanskyblock domanskyblock
jaja555 Jarda
domanskyblock domanskyblockříjen - október

Web update, říjen - október 2019.

izi
domanskyblockSweetKiwi
domanskyblock

Cyto xGOOKAx
domanskyblock domanskyblock
Track2rack_Sarikata TheEona
domanskyblock domanskyblock
Drae gutalax
domanskyblock domanskyblock
TwoLimes BeketCZ
domanskyblock domanskyblock
Melaire _ttomasekk_
domanskyblock domanskyblock
kurecisunka Haafko
domanskyblock domanskyblock
armade143566 tomsa77
domanskyblock domanskyblock
jeee wasteddigl
domanskyblock domanskyblock
WarsMenCZE LoveOfLife
domanskyblock domanskyblock
Neurosis VicCZ
domanskyblock domanskyblockzáří - september

Web update, září - september 2019.

Co nového na serveru? Dlouholetá adminka Kazumi je už "jen" elite, z důvodu velké časové zaneprázdněnosti. Už předtím chodila stále méně často, 2x jsem jí nabízel ukončení adminování, protože evidentně nestíhala. Napotřetí mi vzkázala, že nemá čas, protože dělá školu a adminování tedy skládá. Vesničan na spawnu má opět další změnu, tentokrát vykupuje kosti za 16 kmenů, nebo 16 uhlí. Po nějaké době, se věčné sekání dřeva přeci jen omrzí. Na zkušebním serveru pod IP adresou: 82.208.17.44:27548 jsem spustil zkušebně kopii našeho serveru, převedenou po značné námaze na verzi 1.14.4

Jak to? Nepíšu snad náhodou ve článku Pozdně letní změny, že to nejde? Ne, opravdu se nikdo nemusí bát, že by hráč zítra přišel na hlavní server a byla tam nahozená 1.14.4. Těch problémů s upgrade je TOLIK, že je to prakticky vyloučeno. Ale překonal jsem první dva kroky ze tří hlavních. Když si odmyslím tu hromadu práce s nastavováním. Díky změně v syntaxi příkazů, nefunguje ani jeden command block, musíme se znovu učit příkazy, protože tvůrce askyblocku se rozhodnul, že všechno bude jinak, nemáme svoje home ani warpy, nemáme pluginy na to či ono. Taky to pro admin tým není lehké. Už první krok, převod serveru, se nedařil. Na fakahedě způsobovaly naše mapy 300% overload procesoru, protože 1.14.4 používá jiný systém generování map a fakaheda toto při upgrade nemá ošetřené. Stáhnul jsem si tedy kopii serveru k sobě a experimentoval. Minecraft má na převod map jednoduchý systém. Smažete původní spigot.jar starší verze, nakopírujete nejnovější 1.14.4 a do spouštěcích parametrů ve start.bat, doplníte příkaz:

java -Xmx1G -jar spigot-1.14.4.jar --forceUpgrade

Přitom důležité je to --forceUpgrade, které zajistí převod map. Po převodu jsem ovšem zjistil, že mimo hranice ostrovů, se vygenerovaly useknuté kusy normální krajiny. Zkoušel jsem do bukkit.yml doplňovat jako generátor světa různé pluginy, ale žádný si to neuměl pohlídat. Převod netrval zrovna chvilku, stále se to nevedlo a moje nervy už byly napnuté. Až teprve hráč MASO200 mi poradil plugin Voidgenerator, který zabrání generování krajiny, kterou na skyblocku nepotřebujeme. Problém jedna vyřešen. Pak jsem měl podle návodu převést ostrovy na správné majitele. Na to autor pluginu vydal konvertor. Fajn, nevidím v tom problém, mám přesný videonávod, odkaz na stažení converteru, textový popis krok za krokem co se má dělat. To by v tom byl čert, kdyby to nešlo. Spouštím příkaz. Error. Něco o nether trees. Že by problém s nastavením configu? Měním setting nether trees na true. Error. Dobrá, generuji a vkládám do askyblocku nový originální config. Třeba se tomu nelíbí, že ten můj je silně upravený. Opět stejný error. Až po sérii pokusů jsem přišel na to, že odkaz na converter vede na zabugovanou nefunkční zastaralou verzi a nová je už dááávno vydaná, ale odkaz pod videem nikdo neopravil. Ach. Stahuji tedy novou verzi. Další pokus, ale ostrovy stále nemají majitele. Čím to. Prohlížím configy. No jo, přece jsem v rámci pokusů vygeneroval nový config askyblocku, který má uvedený jiný název hlavního světa. Měním config za původní, zkouším to znovu. Konverter nic negeneruje, ale hlásí úspěch. Absolutně netuším co s tím. Série pokusů s různým nastavením, bez úspěchu. Mažu celý bentobox, mažu celý adresář askyblock a kopíruju tam nový ze zálohy. Startuju server bez bentoboxu, pak s bentoboxem. Chytnul se a konečně úspěšně vygeneroval co má, pro správný svět. Kdyby si autor opravil ten odkaz pod návodem na youtube, ušetřil by mi tolik, TOLIK času a nervů.

Můj dojem z 1.14.4? Přibylo hodně nových kostek, ale z hlediska adminování serveru, je jeho výkon silně nestabilní. TPS se neustále drží na bezvadných hodnotách, ale zátěž procesoru skáče, jako zběsilá. Už v klidu bez hráčů, server běží na 20%. Pokud se připojí hráč, je procesor schopen vyskočit na 200%, ačkoli jen krátkodobě. Přijde mi, že v Mojangu se snažili vyřešit věčné nářky na lagy a optimalizovali Minecraft tak, aby nezpomaloval TPS, jako tomu bylo dřív, ale spíš maximálně využíval výkon procesoru. Myslel jsem, že je to způsobeno velkým počtem map, které náš server má, takže jsem smazal všechny až na dvě. Ale zátěž se nezměnila. Provozoval jsem server na minimální možné paměti 2GB. Je možné, že i to se odrazilo na výkonu. Nejvíce procesor zatěžuje načítání nových chunků, jakmile se načtou, procesor se po nějaké době uklidní. Ale zase chválím, že konečně vyřešili bug s počítáním světel pod ostrovem, který na verzi 1.8.8 způsobuje mohutné lagy, když se odkopne kostka uprostřed větší plochy.

Třetí a poslední zásadní problém, který je potřeba vyřešit (kromě hromady menších problémů) je, že nemáme žádnou náhradu za plugin, který staví portály ve zvoleném světě a na zvolených souřadnicích. Požádal jsem tedy svého známého, který už pro server leccos udělal, aby se na to podíval, jestli by plugin nešel převést na 1.14.4. Plugin je sice podle něj celkem jednoduchý, ale používá API, která bylo z World Editu v 1.14 úplně odstraněno. Takže by se musel celý napsat znovu. Finančně by to nebyl problém, ale sehnat někoho, kdo by byl schopný a ochotný to udělat, to je problém. Takže mám-li to shrnout. Mají hráči v dohledné době čekat přechod na 1.14.4? Odpověď zní, to bude dřív vydaná 1.15, než já dořeším všechny tyhle problémy. Server běží na prověřené a funkční 1.8.8, která je podle mě nejlepší verzí, kterou kdy Mojang vydal. Hodně hráčů mi řeklo rovnou, že jim 1.14 vůbec neutáhne počítač a že by na server převedený na 1.14 ani nemohli chodit. Několikrát jsem hráče na hlavním serveru vyzval, aby se přišli mrknout na test server kde běží 1.14.4, ale neukázal se prakticky nikdo. Protože mám relativně čas, budu se převodu na 1.14.4 trochu věnovat, ale opravdu nečekám, že by v dohledné době byla nasazena.

xGOOKAx
domanskyblock

Cyto
domanskyblock

Raiark
domanskyblock

Track2rack_Sarikata
domanskyblock

izi PillyPvP
domanskyblock domanskyblock
tomsa77 _ttomasekk_
domanskyblock domanskyblock
TwoLimes armade143566
domanskyblock domanskyblock
CZmenik Arisstath
domanskyblock domanskyblock
Ghost_Nugget_CZ gutalax
domanskyblock domanskyblock
Harun7 ProShadowCZ
domanskyblock domanskyblock
jirakar Lara203
domanskyblock domanskyblock
_cookieboy daser2003
domanskyblock domanskyblock
yesnoo gutelaxik
domanskyblock domanskyblock
mael888 ProSl1me
domanskyblock domanskyblock

Pozdně letní změny.

Pozdně letní změny.
Update na 1.14.4
Neustále dostávám dotazy, kdy přejdem na 1.14, protože jsou tam přece nová zvířátka a kostky. Ano, bylo by to skvělé, moci mít nové věci. Už jsem jednou psal o možnosti přechodu na 1.12 a svém nenadšení z toho zmetku. Tak jsem zase nahrál na test server 1.14.4 a pokusil jsem se postavit na tom skyblock server. Není to problém, skyblock server pod verzí 1.14.4 se dá udělat bez větších potíží, za určitou cenu. Ale mapy z našeho serveru, způsobovaly pod 1.14.4 přetížení procesoru na 300% Pokus o force upgrade způsoboval, že se mezi hranicemi ostrovů tvořily useknuté kusy krajiny. Zkoušel jsem jako generátor uvést bentobox, i askyblock. U generátoru cleanroomgenerator, se místo krajiny vytvořily jen čisté kusy skal. Lepší, ale ne dobré. A plugin askyblock, který se stará o svět skyblocku, není updatován pod 1.14 a ani nikdy nebude. Vyrábí se místo něj něco s názvem bentobox+bskyblock, ale kdy to bude hotové a použitelné, to je ve hvězdách. Místo toho jsem použil uskyblock revived, který sice funguje, ale tento plugin a jeho nesmyslné příkazy, upřímně nesnáším. Takže, muselo by být úplné wipe. Základní plugin scload, na kterém je server postaven, není updatován pod 1.14.4 a pravděpodobně ani nebude. O náhradě nevím. Takže, hráči by se museli obejít bez portálů a deníků. Jak vlastně v nových verzích zacházet s vesničany, asi nikdy nepochopím. Jakýkoli pokus o editaci knihy, skončí mým vykopnutím ze serveru. Ale knihy, combat update, systém kolizí a silně zvýšená obtížnost mobů, to nás nemusí zajímat, když portály nepůjdou. Z 50 pluginů na serveru, je pod 1.14.4 funkčních cca 10. Kupodivu, plugin permissionsex stále funguje! Myslel jsem že nebude, protože poslední verze je z roku 2016. Tak jsem místo něj zprvu nahrál jakýsi luckyperm, či jak se to jmenuje. Ovšem naprosto jsem nepochopil systém jeho příkazů. Vyzkoušel jsem přeci jen PEX a k mé úlevě fungoval. Pokud bych měl dělat server úplně odznova, už nikdy nechci provozovat server pro warez. Za ty problémy to fakt nestojí. Takže, už žádné authme! Tak si to shrneme. Úplné wipe, nové příkazy, žádné portály, veškeré prefixy a permise úplně od začátku a server jen pro originálky. Upřímně. Kdo by na takový server chodil? Nikdo. Dokud se nevyřeší všechny tyto problémy, s mapami, pluginy a změnami ničícími hratelnost, pojede server dál na osvědčené a vyladěné 1.8.8.
domanskyblock

Co je nového na serveru?
Protože mám teď chvíli čas, začal jsem opět z technických důvodů hrát, abych si vyzkoušel hratelnost a prošel si porty osobně. Výsledkem je několik změn. Příkaz /blockup je odteď pro všechny. Hráč sesbírá z truhlice ve farmě plátky melounu, zadá příkaz /blockup a z plátků sestaví celé melouny. Protože mě nebaví neustále honit AFK hráče z farem na zlato v Netheru, zavedl jsem na spawnu nového vesničana, který mění smaragdy a železo za zlato, v poměru 2:1. Něco podobného už funguje v /challenges, kde si hráč může měnit smaragdy za diamanty, v poměru 10:1. Využil jsem toho při návštěvě Haloleho portálu za 32 dia kostek. Vstupné se dá sehnat relativně snadno. Ledový portál byl v podstatě zadarmo, změnil jsem do něj vstupné za 32 kompasů. Kompasy se dají buď méně výhodně koupit od vesničanů, nebo více výhodně vyrobit. Starý plugin recipefinder, byl nahrazen grafickým pluginem. Po zadání příkazu /recipes se objeví grafické menu, kde si hráč vybere, co chce vyrobit. Nevýhoda je, že se v tom relativně špatně hledá. Protože výměna kostí a šípů za cobble, vedla k rychlému přeplnění truhel, uvažoval jsem o výměně kostí za něco jiného, například za dřevo, nebo uhlí. Proti tomu se zdvihnul zoufalý odpor, který jsem upřímně nepochopil, ale protože náš hráč, náš pán, tak jsem tedy zavedl volbu. Ten kdo chce, může volitelně kosti měnit za cobble, nebo za smaragd. Osobně jsem měnil kosti za smaragd a i přesto jsem musel šípy vyhazovat po celých dvojbednách, protože bych se jinak utopil v cobble. Ale chápu že pro toho, kdo staví opravdu obří stavby, je každý cobble dobrý.
domanskyblock

Množení vesničanů.
Mimochodem, přišel jsem na důležitý herní mechanizmus, o kterém jsem dřív neměl ponětí. Aby se vaši vesničané množili, MUSÍTE být v okruhu jejich vesnice. Přeložil jsem si totiž home doprostřed mezi 4 své vesnice s tím, že takto budou fungovat všechny 4 najednou (omyl). Založil jsem je hodně natěsno a neustále se mi sukovaly do sebe. Chvíli jely dobře, pak se spojily do jedné, golemové se objevovali na nečekaných místech, všechno špatně. Tak jsem je musel přesunout o kousek dál od sebe a neradím stavět vesnice blíž, než 80 kostek od jejich středů. Iron golem farma ta funguje, i když nejste v okruhu její vesnice. Přestává fungovat, pokud se od ní příliš vzdálíte, tak na 50 a více kostek. Druhá vesnice je tvořena 4 farmami na brambory, mrkev a obilí. Vzdálenější dvě farmy už mají potíže se sázením, už jsou moc daleko. Takže půlku pole mrkví sadím raději sám. Růst rostlin už je ok. Ale obě množičky, které jsem postavil jako dvě vesnice, nefungovaly. Musel jsem prostě být v okruhu jejich vesnice, jinak se vesničané nemnožili.

Zvětšený inventář pro všechny.
Zavedl jsem rozšířený inventář, který zvětšuje hráčovu nosnost 3x. K batohu se hráč dostane příkazem /bp. Celý batoh hráč smaže příkazem /bp clean. Batoh se resetuje při vytvoření nového ostrova, připojení se k týmu a resetu ostrova, stejně jako normální inventář. Batoh se nesmaže po smrti hráče, ani po odpojení z týmu.
domanskyblock

Pravidlo 42
Protože se na serveru vyskytl případ trollení s Drakem v Endu a zneužívání příkazu /back do Endu, byl jsem nucen zavést další pravidlo, už 42. Ano, slovy čtyřicáté druhé. Už jsme jak česká justice, kdy si nikdo nikdy nemůže být jistý, že neporušuje nějaký zákon, vyhlášku, či nařízení. Když server začínal, napsal jsem více méně v legraci jen první tři pravidla a myslel si, že hráči budou odpovědní a více pravidel nebude potřeba. Óóóó, jak jsem se mýlil. Nové pravidlo číslo 42, tedy zní: "Zneužívání /back a respawnu Draka v Endu, 7 dní ban. V případě, že se tato věc bude používat k trollení serveru, pak perma ban." Co se vlatně stalo? Hráč jednoduše neustále chodil do Endu a pak vytruboval do chatu, jak je Drak easy a jak ho dává klidně rukou. Tohle dělal dva dni a silně mi tím brnkal po nervech. Několikrát jsem dotyčného varoval, aby přestal blbnout. Ale vzal to jako osobní útok, adminskou šikanu, či omezení osobní svobody. Začal se hádat a rozjel těžký trolling, takže dostal týdenní ban. Proto jsem byl nucen zavést tohle pravidlo. Něco, co fungovalo tři roky bez větších problémů, je nutno omezovat kvůli jednomu, který nevěděl kdy přestat, je mi líto.
domanskyblock

Vandalizace portů.
Velký problém má server s vandalizací portů. Schema není nekonečné, má své hranice a pokud někdo olepí stavbu nesmysly mimo tyto hranice, schema je nepřepíše a zůstanou na místě. Pokud je v portu voda či láva, někteří hráči si neuvědomí, že není žádoucí, aby stékala do voidu. Pak to dopadá tak, že stavba je olepená nesmysly z cobble a dřeva a pod stavbou jsou desítky sloupů vody, které musím mazat přes WE. Voda je ještě ok, ale láva silně laguje, asi kvůli počítání světel. Už dlouho jsem si chtěl udělat čistý vzor světa, kterým bych pak prostě nahrazoval ten zvandalizovaný. Nahrál jsem tedy zálohu na test server, postavil všechny stavby pěkně po jedné. Staví se sice na stisk tlačítka, ale i tak je to svinsky pomalá práce, pokud nemá spadnout server. Vyčistil jsem světelné bugy přes /cleanlight, prohlédl každou stavbu, zrušil proudy vody, zničil dílo olepovačů staveb a když bylo hotovo, pokusil jsem se zálohovat si to k sobě na disk. A zjistil jsem ke svému zděšení, že jen tento jediný svět, má 1,6 GB. Tudy cesta nevede. Proč jsem prostě nesmazal obsah světa a nepostavil úplně nový? Hmm, no, nenapadlo mě to. Chybami se člověk učí, tak znovu a lépe. Smazal jsem obsah světa a pak stavěl schema za schematem, portoval jsem se vždy na místo a prověřil, že stavba stojí a je v pořádku. Takto vytvořená čistá adventure mapa, má i se všemi stavbami, jen 73 MB. Úkol splněn, svět zálohován, budu ho měnit v adresáři hry, cca každý týden.
domanskyblock

Snížení slotů snadno a rychle.
Protože vysoká letní návštěvnost a nutnost zvýšení slotů na 32, financím serveru pěkně pustily žilou, dovolil jsem si zbavit se části hráčů a docílit tak snížení slotů na obvyklých 20, svou osvědčenou metodou, totiž upřímností. Naznačil jsem na webu možnost, že přejdem na originálky, i když samozřejmě nepřejdem. Bylo by s tím TOLIK práce, že by to nikdo nedělal. Muselo by se ručně přeregistrovat 1000 ostrovů, udělit znovu všechny prefixy, admin tým by přišel o všechny warpy a home, plus další hromada problémů, protože pro server bychom byli zcela neznámí hráči, i když bychom se jmenovali stejně. Bylo by s tím horrible terrible práce, v podstatě by bylo i jednodušší udělat server celý znova. Ale zmínka o přechodu na origo a pochyby o financích splnily svůj účel. 17.09.2019 byla snad nejslabší návštěvnost na serveru, za poslední rok. Hráči, pokud se připojili, se napřed vyděsili že nikdo nepřišel a pak s omluvami utíkali z prázdného serveru. Byli jsme tam všeho všudy tři, chvílemi dva a nově přišlí hráči se neustále podivovali, proč je server prázdný. Až k večeru se server trochu zaplnil, ale sotva na půlku kapacity. Já samozřejmě vím svoje. I kdyby server přišel o VŠECHNY hráče, vůbec to nevadí. Zase si najde nové. Máme něco, co (aspoň myslím) žádný jiný server nemá a hned tak mít nebude. Postavit portál a sepsat do něj minipříběh, to nedokáže to kdekdo. Proto je ostatně rozdáno tak málo prefixů creator, které se udělí komukoli, za jakýkoli použitelný nápad na portál. Volání "zvyšte sloty, nedá se sem dostat," si ještě užiju, o to strach nemám. Ale když už jsme na serveru zůstali s ModelrCz sami dva, říkal jsem si, "jestli mi ještě někdo napíše, že mám zvýšit sloty, zeptám se: A KDE JSI BYL 17.09.2019? To tu bylo místa, FŮRA!"

Youtuber prefix
Sem tam se na serveru objeví potulný admin, vždycky to má stejný průběh. Hráč join the game. "Je tu majitel? Je tu nábor? Můžu být admin? Proč nemůžu být admin? Tak běžte do pr...e, kokoti," hráč left the game. To dotyčný fakt nechápe, že nikdo při smyslech, neudělá členem admin týmu člověka, kterého vidí prvně? Sem tam se objeví i streamer, nebo youtuber. Já bych byl samozřejmě rád, kdyby o serveru někdo natočil něco zajímavého. Ale sám od sebe nikdo nic netočí a platit nějakému známému youtuberovi, aby u nás něco natočil, se mi vůbec nechce. Zájem o prefix youtuber, než jsem ho zrušil, byl obrovský. Pořád ho někdo chtěl, vyžadoval, vynucoval si ho. Dokonce jsem jednoho obzvláště neodbytného zájemce o youtubera, musel zabanovat. Ale děly se i jiné věci, udělil jsem třeba prefix hráči, kterého video mělo kvalitu, dobrá. Jenže vzápětí začal stejný prefix vyžadovat i jeho kolega, se kterým byl na ostrově v týmu. A když ho nedostal, urazil se. Bylo to až křečovité, jak pořád někdo chtěl být youtuberem za každou cenu. Bylo to trapné a únavné pořád někoho odmítat a vysvětlovat, že se prefix neuděluje za pět minut chození po spawnu, s reklamou na shareware ve videu, se špatným zvukem a navíc s rozhozenou českou diakritikou. A tak jsem v zájmu zachování svého duševního zdraví, prefix youtuber raději zrušil. Jakkoli bych rád, aby o serveru někdo něco točil, ne za takovou cenu.
srpen-august

Web update, rok 2019, srpen-august
Web update hotové jak jsem slíbil v rekordním čase, už 1.9.2019. Při kontrole starších web update jsem zjistil, že někteří hráči, přesněji dva, neměli prefix, ačkoli na něj měli nárok, jinde scházel barevný okraj u dynmapy. Chyba pravděpodobně vznikla díky střídání se na některých pracech. Pokud k tomu dojde, přihlaste se, opravím.

Kanseht
domanskyblock

gutalax
domanskyblock

Teleriann
domanskyblock

LimeAro
domanskyblock
DezyPeasy BlodQueen
domanskyblock domanskyblock
CZmenik ImDanny
domanskyblock domanskyblock
OutsiderForLife Martulinka
domanskyblock domanskyblock
Faxik_CZ Jahodka
domanskyblock domanskyblock
JanAmosKomensky GetCritted
domanskyblock domanskyblock
DarkDragnCZ123 hafo
domanskyblock domanskyblock
Bendzo0723 dejvvvvvvvv
domanskyblock domanskyblock
jirakar TheEona
domanskyblock domanskyblock
Cubii Melaire
domanskyblock domanskyblock
jaja555 SaraS_
domanskyblock domanskyblock
Jarys slender7
domanskyblock domanskyblock
WandrLP RB97
domanskyblock domanskyblockčervenec-júl

Web update, rok 2019, červenec-júl
Takhle opožděné web update, to se mi za tři roky běhu serveru ještě nestalo. Důvod? Měl jsem čas, web update mohlo být hotové v rekordním čase, ale.... Napřed mi po bouřce selhala anténa internetu, musel jsem nouzově přejít na šíleně drahá mobilní data se spoustou omezení. Byl jsem v podstatě rád, že se dostanu aspoň do konzole. Po promarněném víkendu anténu sice nahradili jinou, ale.... byla nějak špatně nasměrovaná či co, takže net sice rádoby šel, ale byl šíleně pomalý. Stránky se načítaly minutu, na server se nedalo vůbec dostat. Napřed se minutu načítal svět a pak mě to stejně kicknulo za lagy. Než jsem si toho pořádně všimnul, musel jsem čekat další ztracený víkend a pak jít urgovat. Anténu na dálku poladili, takže jsem mohl konečně dělat na web update, ale vzápětí mi selhalo zdraví. Jeden den jsem ještě pracoval v práci, další už jsem se svíjel v bolestech a proklínal den svého narození. Po týdnu utrpení a dalším promarněném víkendu, kdy jsem na web update neudělal ani čárku, jsem se konečně dostal do nemocnice a strávil jsem tam další týden. Po týdnu mi bylo nabídnuta možnost předčasného propuštění a domácího doléčení, takže jsem tady konečně s dalším web update. A slibuji a přísahám, že další web update za srpen, už bude hotový včas! Pokud si máknu a nebudu líný, tak možná už v neděli prvního. Upozorňuji, že toto web update je za ČERVENEC 2019 a vzhled ostrovů odpovídá tomuto času! Hodně ostrovů a hráčů, kteří by si teď zasloužili dostat se na web, v tom čase ještě na serveru ani nezačalo hrát. Jejich ostrovy budou obsaženy ve web update za SRPEN. To je bohužel výsledek silně zpožděného provedení web update, kterého důvody jsem už vysvětlil. Doufejme, že se moje nemoc hned tak brzo nevrátí a web update se už nikdy takhle nezpozdí. To je vše.

Cyto - pokusil jsem se něco nasnímat, ale ani dohled 32 chunků nestačil, světla bylo málo, takže volím pohled z dynmapy.
domanskyblock

Potkan
domanskyblock

xGOOKAx
domanskyblock

Paul_CZ
domanskyblock
gutalax Lucass
domanskyblock domanskyblock
Raiark Michalator
domanskyblock domanskyblock
Jahodka Arisstath
domanskyblock domanskyblock
Scrapper - trochu opožděně, zajímavé hradby. lukesak3
domanskyblock domanskyblock
LachtanSaurus P4TR3ZK0
domanskyblock domanskyblock
ShadowKill Xeon_Tv
domanskyblock domanskyblock
minecraftkol PartyX
domanskyblock domanskyblock
adakos321 LimeAro
domanskyblock domanskyblock
tomsa77 not_LentoSaurus
domanskyblock domanskyblock
robin7 Ratak28
domanskyblock domanskyblockčerven-jún

Web update, rok 2019, červen-jún
Admin Tagred, po dlouhém čase nepřítomnosti, musel být sesazen z pozice. Tato stránka je po kratším experimentu zase vrácena do původní podoby, kdy jsou všechny obrázky zobrazeny najednou. Chápu nevýhodu v dlouhém načítání, ale dělalo mi to potíže při vyhledávání a koneckonců i při samotném web update. Tak, co je nového.

Jaja54321
domanskyblock

Kameliya
domanskyblock

Cyto
domanskyblock

JozkoVajda
domanskyblock

gywer
domanskyblock
Potkan xGOOKAx
domanskyblock domanskyblock
Smykcool Michell2100
domanskyblock domanskyblock
polokio Paul_CZ
domanskyblock domanskyblock
Lily LimeAro
domanskyblock domanskyblock
Melaire Markus
domanskyblock domanskyblock
Jenom_Dejv Gienn
domanskyblock domanskyblock
gutalax Daniel93
domanskyblock domanskyblock
izi MeshugeX
domanskyblock domanskyblock
Polon1s SmartIam
domanskyblock domanskyblock
Raiark natkaSKla
domanskyblock domanskyblock
Lara203 jaro
domanskyblock domanskyblock
volf_blad vezenkajinek
domanskyblock domanskyblock
F4K_Papaja27_CZ Kerdix
domanskyblock domanskyblock

květen - máj

Web update, rok 2019, květen-máj

Track2rack Sarikata Cyto
domanskyblock domanskyblock
Ghost_CZ_Uni_ LachtanSaurus
domanskyblock domanskyblock
Smykcool Robokop21
domanskyblock domanskyblock
LimeAro Lily
domanskyblock domanskyblock
xGOOKAx gywer
domanskyblock domanskyblock
polokio Arisstath
domanskyblock domanskyblock
Hejzi perokejk007
domanskyblock domanskyblock
WrestlingBoy Lara203
domanskyblock domanskyblock
JozkoVajda jaro
domanskyblock domanskyblock
InoueTsukihiro _Nikol_
domanskyblock domanskyblock
Jenom_Dejv ShadowKill
domanskyblock domanskyblock
Daniel93 Robo21
domanskyblock domanskyblock
Ady7 TedaJANKO
domanskyblock domanskyblock
Paul_CZ Renix
domanskyblock domanskyblock
A pokud jste se tu nenašli, nezoufejte a nevěšte jodíkovu hlavu na kůl. Třeba se povede příště. Často dostávám otázky, jak vypadá nadměrná trapka. Tak například takhle.
domanskyblock domanskyblock

duben-apríl

Web update, rok 2019, duben-apríl

Jaja54321
domanskyblock

Cyto
domanskyblockEcceus Ghost_CZ_Uni
domanskyblock domanskyblock
Ghost_CZ_Uni_2 LachtanSaurus
domanskyblock domanskyblock
Smykcool Kuba_Khalifa
domanskyblock domanskyblock
LimeAro riky
domanskyblock domanskyblock
xGOOKAx Gienn
domanskyblock domanskyblock
Skoki Arisstath
domanskyblock domanskyblock
polokio gywer
domanskyblock domanskyblock
Barket95 plebak
domanskyblock domanskyblock
RonKucera ItsPhaNt0m
domanskyblock domanskyblock
Chimed ziky2003
domanskyblock domanskyblock

březen-marec

Web update, rok 2019, březen-marec

Novinky
Nic přátelé, vůbec nic. Žádné novinky, žádné wipe, žádné přechody na 1.13, žádné zásadní změny pravidel, změny v admin týmu, nebo změny gamerule. Nepřekvapíme, co? Mám nachystaný článeček o vulgaritách na serveru, ale ten přijde spíš na blog, jestli najdu odvahu to tam dát. Nerad bych, aby nám ty stránky zcenzurovali, i když to nejsou moje vlastní vulgarity. I když je na jaře nejvíc práce a málo času na hraní na serveru, kupodivu máme rekord v počtu velkých obrázků na webu, za jeden měsíc. Tak se na to podívejme. Jája opět překvapila nádhernou stavbou kapitolu. Snímat Cytovy obrázky, to je malý porod, obvykle mu musím pracovně smazat část ostrova kvůli pozadí a světlu. Ale výsledek stojí za to, drak chrlící oheň, zapalující stromy a trávu.

Jaja54321
domanskyblock

Cyto
domanskyblockriky
domanskyblock

Track2rack
domanskyblock

xGOOKAx
domanskyblock

_Ghost_CZ_Uni
domanskyblock

Michell2100
domanskyblock

Mayari
domanskyblock

Tallion
domanskyblock

Vinnetou
domanskyblock

perokejk007
domanskyblock

jaro
domanskyblock

MrDeanlo Strouzek
domanskyblock domanskyblock
Ethariel kalibo007
domanskyblock domanskyblock
Joedmin580 Kuba_Khalifa
domanskyblock domanskyblock
daser2003 polokio
domanskyblock domanskyblock
cocojeje LimeAro
domanskyblock domanskyblock
ondik TheKripto
domanskyblock domanskyblock
Smykcool Glatius
domanskyblock domanskyblock
dalilu WarsMenCZE
domanskyblock domanskyblock
VitekCZE19 Kocour
domanskyblock domanskyblock
Hejzi matrixxcz
domanskyblock domanskyblock
radek12345678 UkSepBORY
domanskyblock domanskyblock
lubos02 YakovDavis
domanskyblock domanskyblock
SirMicky jenkyko
domanskyblock domanskyblock
ByPhobic ModelrCz
domanskyblock domanskyblock

únor-február

Web update, rok 2019, únor-február

Novinky
Upřímně netuším, jaký prefix už mám pro hráče Cyto a Track2rack vymyslet, protože se mi vymykají klasifikaci. Co zavést po elite? Legend? No, pouvažuju o tom.

Cyto
domanskyblock

Track2rack_Sarikata
domanskyblock

riky
domanskyblock

MrDeanlo
domanskyblock

GreeCi Strouzek
domanskyblock domanskyblock
Vinnetou Smykcool
domanskyblock domanskyblock
jaro sonic1a
domanskyblock domanskyblock
T3T_Sunka_Pro Samko44
domanskyblock domanskyblock
NibiruCz PanDortik
domanskyblock domanskyblock
KajnsmetkeCZ D3V1L_Sk
domanskyblock domanskyblock
izi xGOOKAx
domanskyblock domanskyblock
perokejk007 MikO
domanskyblock domanskyblock
lubos02 daser2003
domanskyblock domanskyblock

leden-január

Web update, rok 2019, leden-január

Novinky
Byl spuštěn nový portál Jungle, který navazuje na haloleho indiánský starověký příběh. V novém portálu za 24 smaragdových kostek, se hráč dočká hlavně jílu, který na serveru citelně scházel. Byla spuštěna běžecká dráha, takže hráč na serveru klidně může říct, že si byl zaběhat a přitom nebude lhát. Cílem je udržet co nejvyšší rychlost, nespadnout a trefit se na zlaté nášlapné desky, které urychlují běh.

Udělování prefixů
Protože sestále množí dotazy a nejasnosti ohledně udělování prefixů, vysvětlím. Hodnost se zatím dává i za is level, to je pravda. Za is level se dává jen proto, aby na prefix dosáhli i hráči, kteří nechtějí dělat design a jejich ostrovy jsou čistě technické. Ale záměrem je, aby ostrovy vypadaly co nejlíp, priorita je web update. Pokud je ostrov vybrán do web update a získá na našem webu obrázek, automaticky získá i prefix, absolutně bez ohledu na is level. Za velký obrázek na webu se dává prefix designer, opět bez ohledu na is level. Poslední dobou jsem si všiml "chytračení," že se hráč oddělí od týmu, postaví si ostrov výhradně z drahých kostek givnutých, či "zapůjčených" od bývalého týmu a vyžaduje prefix, ačkoli na ostrově nestojí nic, než věž z dia, či zlata. Po udělení prefixu věž ze zlata zase zbourají a připojí se zpět do původního týmu. Je to samozřejmě taky způsob, jak dosáhnout dvojího prefixu, ale pokud by se takováto praxe měla rozšířit, musel bych to řešit. Totiž, musel bych úplně zrušit udělování prefixů podle is levelu. Prefix by se pak získával výhradně z web update. Pokud by se tento nešvar se zlatými věžemi rozmohl, musel bych k tomuto krajnímu řešení sáhnout, ať už chci, nebo nechci.

Za nápad na nový portál, nebo spolupráci na stavbě portálu, příběhu, atd se dává prefix creator. Za 3x designer, nebo creator+designer, se dává prefix Elite. Prefix creator je obzvláště cenný, nedosáhlo na něj zatím mnoho hráčů. Dává se za jakýkoli uskutečnitelný nápad na nový portál. Na jeden ostrov, se uděluje JEDEN prefix. Několik výjimek jsem udělil za ostrovy, které svou velikostí a vzhledem vydaly za několik ostrovů. Ale je třeba napsat, že nemá nejmenší smysl si udělení druhého prefixu jakkoli vynucovat. Proti otázce zda ano nebo ne, samozřejmě nic nemám, ale nejde na mě tlačit, nebo se ptát neustále pořád dokola, nebo mě spamovat důvody, proč si to dotyčný zaslouží (ano, stalo se mi to). Takovéto jednání se mi samozřejmě nemůže líbit a dotyčný dosáhne přesně opačného výsledku, než zamýšlel a navíc ztratí mou důvěru. Když server začínal, byl jsem přesvědčen, že se obejdeme úplně bez prefixů. Můj záměr byl, že budou jen hráči a nehrající OP, starající se o provoz serveru. To je zároveň i vysvětlení, proč sám prefix nepoužívám, pokud to někoho zajímá. Na dynmapě má modrý okraj ostrov, kterému byl udělen prefix stavitel, stavitelka, nebo master (všechny tři jsou stejné), za obrázek na webu. Modrý okraj se neuděluje za is level. Zlatý okraj mají stavby designerů. Fialový okraj mají stavby creatorů. Červený okraj mají stavby admin týmu, určené pro potřeby serveru. Zelený okraj je standartní barvou ostrova.

Za co mute?
Pravidla ohledně udělování mute. Sem tam některý hráč neumí pochopit, za co mute vlastně dostal. Když podle vlastního názoru nenapsal nic vulgárního. Marně pak dotyčného vyzývám, aby si chat po sobě přečetl, že to nebudu opakovat. Trvá na tom, že nic sprostého nenapsal a hádá se a hádá. Pokud pak na žádost dotyčného závadnou větu ocituji, jsem nucen hráči udělit mute znovu. Často pak následuje rozčilení nad "nespravedlivým" mute, debilním adminem, který rozdává mute "za nic" a uražený odchod ze serveru. V častějším případě následuje prudká hádka o to, že "prd, hovno, prdel, vyprdnout, prdět na něco, průser, srát, atd," jsou údajně "normální" slova, která se prý používají v běžném hovoru a není prý to nic sprostého.

Aby tedy bylo jasno jednou provždy! Takováto slova vulgární rozhodně JSOU a budu za ně bez milosti rozdávat mute, padni komu padni. Já sám nejsem nijak přehnaně úzkostlivě slušný, nemám problém číst Švejka, nebo se dívat na South Park, nebo sledovat AVGN. Taky mi lítají sprostá slova z úst, pokud je důvod, ale nikdy to nepoužívám ve veřejném chatu na veřejném serveru, kam chodí i děti. Jsou prostě jisté hranice. Pevně věřím, že daná věc je jasně vysvětlená, podaná dostatečně polopatě a nebudu se s tím už muset nadále potýkat.

Sem tam se stane, že na server zavítá nadávač a delší čas nedostává trest, admin tým s ním komunikuje, netrestá, hráči mají pocit křivdy. On nadávat může a já dostanu mute skoro za nic? Jak je to možné? Vysvětlení je jednoduché. Člověk který přijde na server nadávat, je už v podstatě předem zabanovaný. Admin tým už jen čeká jak se projeví, aby odhadnul míru rizika pro server. Pokud dotyčný vykazuje známky duševní poruchy, nebo jeho výhrůžky znějí vážně, admin tým zvolí podstatně tvrdší bezpečnostní opatření. Pokud se jedná o neškodné dítě, trest bývá kratší a méně tvrdý.

Půjdu před soud?
Vyskytl se případ, že jistý hráč vyžadoval od serveru úhradu platby za připojení, přitom nám bylo vyhrožováno trestně právním řízením. Musím bohužel odkázat na pravidlo 12, kde se jasně píše:
12. Přístup na server a nárok na hráčovy stavby, nejsou právně ani jinak vymahatelné.

Přístup na server jednoduše není možno zajistit úplně všem. Proto se ani například neposkytuje záruka na software. Není v možnostech výrobce zajistit spolehlivou funkci software úplně na všem. (Mimochodem, off topic, nějaká polodebilní eurokomisařka se svého času snažila záruku na software zavést. Ani nevím, jestli se jí to povedlo vymluvit, nebo to vážně zavedla. V EU je možný všechno. I auta se spalovacím motorem, který teoreticky vypouští z výfuku lesní vůni. Eurokomisař prostě poručí větru dešti a je to. Co mi to jen připomíná.) Server absolutně neručí za to, jakým způsobem se hráč k serveru připojuje. I kdyby se hráč připojoval přes komutovaný zpívající modem rychlostí 4,5 KB v sekundě, pomocí mafií vyrobeného dialeru, přesměrovaného na barevné linky fiktivní firmy na Komodských ostrovech či v Nigérii, za cenu 1000 korun za minutu spojení, nás to nemusí trápit. Je to zcela klient side problem, nad kterým nemáme žádnou kontrolu. Server navíc není nemocnice, ani požární stanice. Důležitost přístupu na herní server, je zcela marginální. Pokud se někdo nedostane na malý soukromý herní server, ať už z jakýchkoli důvodů, je to zcela podružná záležitost. Není tu nic, co by se dalo žalovat.

Ale už dost hádek, vulgarit, výhrůžek soudy, chytračení a podobných problémů. Jdeme se podívat, co nového přibylo, nebo co staršího se zvětšilo, změnilo, zlepšilo.

riky
domanskyblock

Cyto
domanskyblock

_Ghost_CZ_Uni
domanskyblock

santa58
domanskyblock

Novesan
domanskyblock

Lily
domanskyblock

Z1nes
domanskyblock

SirMicky
domanskyblockMrDeanlo Strouzek
domanskyblock domanskyblock
Robokop21 kalibo007
domanskyblock domanskyblock
TotallyNotNike majkkopy
domanskyblock domanskyblock
T3T_Sunka_Pro Vinnetou
domanskyblock domanskyblock
chanchenkong LimeAro
domanskyblock domanskyblock
KajnsmetkeCZ Dvane13
domanskyblock domanskyblock
Kevin376 Glatius
domanskyblock domanskyblock
Duch SweetKiwi
domanskyblock domanskyblock
potkan Kristyna
domanskyblock domanskyblock
BestCryEver BlokkoGaming
domanskyblock domanskyblock
Alky118 dejw
domanskyblock domanskyblock
Nikimado gutalax
domanskyblock domanskyblock
slavista17 Vincent2015
domanskyblock domanskyblock
PanDortik KuKy9
domanskyblock domanskyblock
LittleDodo daser2003
domanskyblock domanskyblock
Honz1k Itz_Kr4ky_PvP
domanskyblock domanskyblock
WarsMenCZE WictorTheCat
domanskyblock domanskyblock
perokejk007 polokio
domanskyblock domanskyblock
BezLakFakLP xGOOKAx
domanskyblock domanskyblock
JozkoVajda dabrebe
domanskyblock domanskyblock
jaro Agronautik
domanskyblock domanskyblock
DavidHraSK Wendy_Sendy
domanskyblock domanskyblock
ondik SirupyGull987
domanskyblock domanskyblock
Lhiuivan sdzugwadzau
domanskyblock domanskyblock
ttomasekk Dennko68
domanskyblock domanskyblock
radek12345678 Storky
domanskyblock domanskyblock
TheKres ThE__MarK, ostrovní hrad
domanskyblock domanskyblock
Sonnyczech, zajímavě vyřešená podvodní vegetace, pomocí listí xcassz
domanskyblock domanskyblock
ThomRyan Arisstath, copak to tu vzniká?
domanskyblock domanskyblock
Kanseht, z nějakých důvodů tento ostrov neustále mění tvar i vzhled. lubos02, ostrov doplněn dodatečně, koukal jsem po portu dolů, ale ostrov byl nahoře.
domanskyblock domanskyblock
Občas se povede, že oběd sám vleze rovnou do hrnce. AFK v gold farmě v Netheru, musí být vážně mega zábava.
domanskyblock domanskyblock
Na serveru byla spuštěna běžecká dráha. Sportem ku zdraví! Jája a Smykcool objevili jungle chrám na kopci. Za dva týdny z něj bude nový portál.
domanskyblock domanskyblock

minecraft-server-list.cz